Průvodce výběrem
elipticalů


Eliptical  >  Jaké parametry sledovat při výběru elipticalu?

Jaké parametry sledovat při výběru elipticalu?

Eliptical je odborníky doporučovaný kardio fitness stroj, na němž se nohy pohybují po elipsovité křivce. Šetří klouby a díky madlům trénuje i horní část těla.

Připravili jsme pro vás 10 nejdůležitějších parametrů výběru elipticalu:

1. Brzdný systém – vyskytuje se většinou magnetický, který zajišťuje plynulý a tichý chod elipticalu. O něco lepší je indukční (elektromagnetický) brzdný systém.
2. Rám – sledujte doporučené zatížení (hmotnost a výška cvičence), design a ergonomii. Maximální nosnost elipticalu má být vždy o něco vyšší než je hmotnost nejtěžšího cvičence.
3. Zátěžové kolo – od 4 do 10 kg. Optimální hmotnost je důležitá pro kvalitu a intenzitu tréninku. Těžší kolo zaručuje plynulejší a vyrovnanější chod, a tím i efektivnější trénink.
4. Středové uložení zátěžového kola – má odpovídat intenzitě tréninku. Plynulý a tichý chod elipticalu garantují strojní kuličková ložiska.
5. Madla a úchyty – musí být ergonomická a z dobrého materiálu, který neklouže při pocení rukou.
6. Kloubní spoje – kvalita materiálu i provedení podmiňují odolnost stroje. Levné modely využívají třecí segmenty, střední třída elipticalů je obvykle osazena kovovými či mosaznými pouzdry a komerční stroje SKF ložisky.
7. Počítače a snímače tepové frekvence – jednoduchý počítač je dnes součástí každého elipticalu. Měří kadenci cvičení, vzdálenost a čas cvičení. Profesionální modely elipticalů nabízejí nadstandardní funkce, např. měření tepové frekvence, počet spálených kalorií, umožňují nastavit profil trasy a podobně.
8. Tichý chod, transportní kolečka, seřizovací nožičky určené k vyrovnání nerovností podlahy.
9. Další funkce – profesionální stroje umožňují připojení hrudního pásu a přizpůsobují rychlost tepové frekvenci cvičence, nabízejí tréninkové programy, změření tělesného tuku, orientační test tělesné kondice, senzory zabudované v rukojetích a podobná vylepšení pro přitažlivost tréninku.
10. Záruka, servis, náhradní díly – praktické je využít montáž zdarma a servis elipticalu u vás doma.

Když si přečtete ještě tipy pro cvičení na elipticalu, budete mít o tomto populárním stroji skutečně vyčerpávající informace. Ať vám slouží ke zdraví!

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 30. 11. 2015


Další novinky

Eliptical z bazaru: Je to dobrý nápad?

Elipticaly jsou natolik populární a žádané, že se vyskytují i v internetových bazarech. Jistě, tato koupě může být cenově výhodná, někdy však jen zdánlivě. Přiblížíme si možná rizika.

2. 8. 2016

Eliptical do fitcenter a pro náročné uživatele

Zařizujete fitness centrum? Nebo si chcete pořídit luxusní posilovací stroj domů, aby se na něho mohla spolehnout celá rodina? Doporučujeme vám eliptical vyšší cenové kategorie - moderní stroj k posílení celého těla.

7. 7. 2016

Co eliptical a hubnutí?

Eliptical je výborný trenažér k hubnutí, ale pro tento účel se musí používat alespoň 30 až 40 minut ve správné tréninkové zóně. Jen tak bude tělo vydávanou energii čerpat z tukových zásob, a ne ze svalové tkáně.

2. 6. 2016

Eliptical, nebo běžecký pás?

Mám si koupit eliptical, nebo běžecký pás? Tuto otázku si často klademe při vybavování domácí posilovny. V tomto článku se na ni pokusíme odpovědět.

4. 5. 2016

všechny novinky