Průvodce výběrem
elipticalů


Eliptical  >  Eliptický trenažér je hvězdou mezi trenažéry pro účinné hubnutí

Eliptický trenažér je hvězdou mezi trenažéry pro účinné hubnutí

V čem tkví kouzlo elipticalu mezi ostatními trenažéry? V čem poráží i oblíbené rotopedy?

Eliptical si chválí mnoho uživatelů pro jeho šetrnost ke kloubům a kolenům. Pohyb na něm není stoprocentně přirozený jako na běžeckém pásu, respektive je nutné si na trochu zvláštní elipsovitý pohyb zvyknout.

Po natrénování pohybu a zlepšení fyzické kondice doporučujeme cvičit 2-3x týdně po 30-40 minutách (někteří trenéři doporučují i delší dobu). Co se týče času, tak záleží na vás, na vašich schopnostech a výdrži.

Důležitá je tepová frekvence

Lépe řečeno, záleží na vaší tepové frekvenci. Ideální tepovou frekvenci pro cvičení spočítáte jednoduchým vzorečkem 220 - váš věk a vaše tepová frekvence by se měla pohybovat kolem 65-70% z této hodnoty (tedy např. pro 40 let je to 65-70 procent ze 180 = 117 až 126 tepů za minutu).

Při jízdě na elipticalu byste se měli pouze lehce zadýchávat, při větší zátěži budete posilovat svaly a ne efektivně hubnout.

Nezapomínejte také hodně pít a pro zhubnutí cvičit nejlépe ráno na lačno, nebo 2 až 3 hodiny po jídle.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 10. 8. 2012


Další novinky

Eliptical, nebo běžecký pás?

Mám si koupit eliptical, nebo běžecký pás? Tuto otázku si často klademe při vybavování domácí posilovny. V tomto článku se na ni pokusíme odpovědět.

4. 5. 2016

Spravte si postavu po porodu na elipticalu

Mateřství dá každé ženě pořádně zabrat, a většinou se bohužel projeví i na postavě. Největším problémem nebývají ani nabrané kilogramy, ale povolené svaly.

5. 4. 2016

Jak správně dýchat při cvičení nebo při běhu?

Správné dýchání je základ dobrého zdraví, což platí při sportovních i běžných aktivitách v každém věku. Dokáže podpořit funkci vnitřních orgánů, zbavit bolesti zad, zeštíhlit pas i odbourat stres.

29. 10. 2014

všechny novinky