Průvodce výběrem
elipticalů


Eliptical  >  Eliptický trenažér je hvězdou mezi trenažéry pro účinné hubnutí

Eliptický trenažér je hvězdou mezi trenažéry pro účinné hubnutí

V čem tkví kouzlo elipticalu mezi ostatními trenažéry? V čem poráží i oblíbené rotopedy?

Eliptical si chválí mnoho uživatelů pro jeho šetrnost ke kloubům a kolenům. Pohyb na něm není stoprocentně přirozený jako na běžeckém pásu, respektive je nutné si na trochu zvláštní elipsovitý pohyb zvyknout.

Po natrénování pohybu a zlepšení fyzické kondice doporučujeme cvičit 2-3x týdně po 30-40 minutách (někteří trenéři doporučují i delší dobu). Co se týče času, tak záleží na vás, na vašich schopnostech a výdrži.

Důležitá je tepová frekvence

Lépe řečeno, záleží na vaší tepové frekvenci. Ideální tepovou frekvenci pro cvičení spočítáte jednoduchým vzorečkem 220 - váš věk a vaše tepová frekvence by se měla pohybovat kolem 65-70% z této hodnoty (tedy např. pro 40 let je to 65-70 procent ze 180 = 117 až 126 tepů za minutu).

Při jízdě na elipticalu byste se měli pouze lehce zadýchávat, při větší zátěži budete posilovat svaly a ne efektivně hubnout.

Nezapomínejte také hodně pít a pro zhubnutí cvičit nejlépe ráno na lačno, nebo 2 až 3 hodiny po jídle.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 10. 8. 2012


Další novinky

Eliptical z bazaru: Je to dobrý nápad?

Elipticaly jsou natolik populární a žádané, že se vyskytují i v internetových bazarech. Jistě, tato koupě může být cenově výhodná, někdy však jen zdánlivě. Přiblížíme si možná rizika.

2. 8. 2016

Eliptical do fitcenter a pro náročné uživatele

Zařizujete fitness centrum? Nebo si chcete pořídit luxusní posilovací stroj domů, aby se na něho mohla spolehnout celá rodina? Doporučujeme vám eliptical vyšší cenové kategorie - moderní stroj k posílení celého těla.

7. 7. 2016

Co eliptical a hubnutí?

Eliptical je výborný trenažér k hubnutí, ale pro tento účel se musí používat alespoň 30 až 40 minut ve správné tréninkové zóně. Jen tak bude tělo vydávanou energii čerpat z tukových zásob, a ne ze svalové tkáně.

2. 6. 2016

Eliptical, nebo běžecký pás?

Mám si koupit eliptical, nebo běžecký pás? Tuto otázku si často klademe při vybavování domácí posilovny. V tomto článku se na ni pokusíme odpovědět.

4. 5. 2016

všechny novinky