Průvodce výběrem
elipticalů


Eliptical  >  Jak určit nosnost u ellipticalů?

Jak určit nosnost u ellipticalů?

Nosnost eliptických trenažérů uvádí většinou jejich dovozci, ale často bývá nepřesná. Jak ji určit správně?

Nosnost je jedním z nejdůležitějších parametrů u eliptikalů. Většinou je určena masivností rámu.

Pro muže doporučujeme stroje s tužším rámem, který vydrží "brutálnější" tahání za rukojeť. Nosnost eliptikalu poznáte podle celkové hmotnosti stroje. Levnější stroje váží do 40 kg, rodinné kolem 50 kg a největší stroje pro cvičící vážící kolem metráku váží až 70-80 kilogramů.

Většinou se nosnost eliptických trenažérů pohybuje mezi 100 a 150 kg.

Sledujte i hmotnost zátěžového kola

Další částí eliptikalu, u které sledujeme hmotnost, je zátěžové kolo. Ta těžší zaručují plynulejší a vyrovnanější chod a tím i efektivnější trénink. Váha se pohybuje od 4 do 12 kilogramů.

Kvalitní eliptické trenažéry koupíte v e-shopu.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 9. 8. 2012


Další novinky

Eliptical z bazaru: Je to dobrý nápad?

Elipticaly jsou natolik populární a žádané, že se vyskytují i v internetových bazarech. Jistě, tato koupě může být cenově výhodná, někdy však jen zdánlivě. Přiblížíme si možná rizika.

2. 8. 2016

Eliptical do fitcenter a pro náročné uživatele

Zařizujete fitness centrum? Nebo si chcete pořídit luxusní posilovací stroj domů, aby se na něho mohla spolehnout celá rodina? Doporučujeme vám eliptical vyšší cenové kategorie - moderní stroj k posílení celého těla.

7. 7. 2016

Co eliptical a hubnutí?

Eliptical je výborný trenažér k hubnutí, ale pro tento účel se musí používat alespoň 30 až 40 minut ve správné tréninkové zóně. Jen tak bude tělo vydávanou energii čerpat z tukových zásob, a ne ze svalové tkáně.

2. 6. 2016

Eliptical, nebo běžecký pás?

Mám si koupit eliptical, nebo běžecký pás? Tuto otázku si často klademe při vybavování domácí posilovny. V tomto článku se na ni pokusíme odpovědět.

4. 5. 2016

všechny novinky